Home > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla domu > Ogrzewanie > Energia elektryczna > Piece akumulacyjne > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla biznesu > Systemy grzewcze > Energia elektryczna > Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne DuoHeat

dimplex_duoheat_pokazInteligentne ogrzewanie

Inteligentne działanie pieca DuoHeat sprawia, że efekty jego pracy pod względem oszczędności oraz zapewnianego komfortu są imponujące.

Dzięki wykorzystaniu ciepła pochodzącego z dwu uzupełniających się źródeł, DuoHeat jest w stanie w maksymalny sposób wykorzystać minimalną ilość energii.

“Pracuj inteligentnie, nie ciężko”, jest właściwą maksymą w wielu sferach życia. Firma Dimplex wykorzystała tę zasadę w swoim najnowszym piecu akumulacyjnym DuoHeat. DuoHeat to ogromny krok naprzód w dziedzinie ogrzewania elektrycznego. Jest on innowacyjnym, stylowym oraz łatwo przystosowującym się do różnych warunków urządzeniem, które można wykorzystać zarówno przy ogrzewaniu pojedynczego pokoju, jak i całego mieszkania.

Działanie pieca DuoHeat

Sekretem niezawodnego i inteligentnego działania pieca DuoHeat jest racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on w taki sposób, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. DuoHeat wykorzystuje przy tym unikalne połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł wydzielania ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego (dzięki którym urządzenie działa niezwykle sprawnie, oszczędnie i niezawodnie).

Stałą, komfortową temperaturę pomieszczenia zapewnia ogrzewanie promiennikowe – panel grzewczy o niskiej mocy zainstalowany w przedniej części pieca, kontrolowany przez precyzyjny elektroniczny termostat. Jest on w stanie szybko zwiększyć temperaturę pomieszczenia do takiej, która zapewni użytkownikowi poczucie komfortu. Co ważne, ten rodzaj regulowanego ogrzewania promiennikowego jest jednocześnie uzupełnieniem podstawowego ogrzewania pochodzącego z modułu akumulacyjnego. Ciepło wytwarzane przy wykorzystaniu modułu akumulacyjnego jest produkowane dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej.

Energia cieplna jest gromadzona wewnątrz pieca i uwalniana przez cały dzień. Zależnie od potrzeb użytkownik ma możliwość zwiększenia bądź obniżenia poziomu ładowania bloku akumulacyjnego. Kluczem do maksymalnej wydajności oraz oszczędności jest w pełni automatyczna kontrola nad wytwarzaniem ciepła przez obydwa opisane powyżej elementy.

Każdy piec indywidualnie i nieustannie kontroluje temperaturę pomieszczenia oraz w inteligentny i precyzyjny sposób dostosowuje ilość ciepła wydzielanego z akumulacyjnego i promiennikowego elementu grzewczego. W ten sposób zostaje utrzymana temperatura, którą użytkownik wybrał za pomocą niezwykle łatwego w obsłudze regulatora elektronicznego. W ciągu dnia, znaczna część zapotrzebowania na ciepło będzie zaspokajana z zapasów energii pochodzącej z taniej taryfy nocnej. Jeżeli zajdzie potrzeba utrzymania zadanej temperatury komfortowej, panel promiennikowy zadziała automatycznie.

Testy pieca DuoHeat

Wyniki testów prowadzonych na terenie Polski potwierdziły efektywność działania i niezwykłą szybkość reakcji pieców DuoHeat. Mimo znacznych wahań temperatury zewnętrznej, temperatury wewnątrz domu, dzięki współpracy obu źródeł ciepła, utrzymywały się na stałym poziomie. Około 95% zapotrzebowania na energię cieplną pokrywane było przez energię pochodzącą z II taryfy energetycznej.

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Piece akumulacyjne DuoHeat
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania