Home » Instalacje dla budownictwa » Instalacje dla biznesu » Systemy grzewcze » Ekologiczne i odnawialne źródła energii » Technika biomasy »

Technika biomasy

Biomasa stanowi trzecie, co do wielkości na świecie, naturalne źródło energii. Większość kotłowni i ciepłowni w Polsce nadal bazuje na węglu, co przyczynia się do znacznego skażenia środowiska. Paliwa ekologiczne takie jak olej opałowy i gaz ziemny są, podobnie jak węgiel, paliwami kopalnymi o ograniczonych zasobach. Proponujemy więc tanie, ekologiczne i lokalne odnawialne źródła energii, takie jak pellet, drewno opałowe, zrębki i odpady drzewne.

Oferowane przez nas kotły na biomasę wyróżniają się doskonałymi parametrami procesu spalania, wysoką sprawność wymiany ciepła oraz prostą i intuicyjną kontrolą systemu.

Kotły c.o. na drewno i zrębki

Drewno opałowe jest szczególnie przyjazne dla środowiska ponieważ do jego przetworzenia nie potrzeba żadnej dodatkowej energii. Zrębki jako surowiec odpadowy głownie z przemysłu tartacznego i leśnego również jest ekologicznym źródłem energii. Oferowane kotły na drewno i zrębki wyróżniają się doskonałymi parametrami procesu spalania, wysoką sprawnością wymiany ciepła oraz prostą i intuicyjną kontrolą systemu....czytaj dalej...

Kotły c.o. na pellet

Oferowane przez nas kotły na pellet wyróżniają się doskonałymi parametrami procesu spalania, wysoką sprawnością wymiany ciepła oraz prostą kontrolą systemu. Pellet to naturalne i ekologiczne źródło energii, które wykorzystywane do produkcji ciepła, przyczynia się sposób do ochrony środowiska. Ogrzewanie na pellet ma wiele zalet: paliwo przyjazne dla środowiska, źródła biomasy z okolicznego regionu tworzą miejsca pracy i zapewniają stały dostęp paliwa, brak r...czytaj dalej...