Home > Sprzęt turystyczny i wypoczynkowy > Lampki

Jak założyć koszulkę żarową w lampce gazowej?

Koszulki żarowe są niemal we wszystkich lampkach gazowych.

Czasami ich wymiana stanowi problem, dlatego też podpowiadamy jak należy to prawidłowo wykonać.

Przy zakładaniu siateczki nie wolno dotykać białej części siateczki. Jest ona specjalnie impregnowana i dotknięcie jej palcami powoduje, iż koszulka w tych miejscach się nie wyżarza, tylko się spala, często robiąc “dziury”.
Aby prawidłowo założyć koszulkę, należy ją delikatnie wyjąć z folii, dotykając tylko różowych końców i ewentualnie sznureczków. Łapiąc za te różowe miejsca na górze i na dole, należy ją delikatnie rozciągnąć i nasunąć na trzpień lampki, pamiętając o tym, by koszulka zakryła cały trzpień. Po nałożeniu koszulki należy umocować sznureczki na wysokości poprzecznych nacięć na trzpieniu i związać je na górze i na dole (tak jakby się przywiązywało np. drzewko do palika). Nie zakładając klosza należy odkręcić pokrętło gazu, podpalić koszulkę i pozwolić jej się “wypalać” przez około 3 minuty. Po tym czasie można założyć klosz.
Proszę pamiętać, że wypalona koszulka jest bardzo krucha, w związku z czym nie należy jej już dotykać czymkolwiek. Przy dotknięciu może się po prostu rozsypać.

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Jak założyć koszulkę żarową w lampce gazowej?
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania