Home > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla biznesu > Systemy grzewcze > Gaz ziemny i LPG > Grzejniki z odprowadzeniem spalin przez ścianę > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla domu > Ogrzewanie > Gaz ziemny i LPG > Grzejniki z odprowadzeniem spalin przez ścianę

Konwektory KING

king-miniKonwektory KING to seria ogrzewaczy konwekcyjnych zasilanych gazem, z grawitacyjnym lub wymuszonym odprowadzeniem spalin, która jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnego ogrzewania. Urządzenie może być zasilane gazem płynnym lub ziemnym.

Konwektory KING z żeliwnym wymiennikiem 2,0-5,3 kW

Proces spalania odbywa się w żeliwnej, hermetycznej komorze a produkty spalania odprowadzane są na zewnątrz ogrzewanego pomieszczenia. Powietrze niezbędne do prawidłowego przebiegu spalania pobierane jest z zewnątrz pomieszczenia za pomocą rury współosiowej z odprowadzeniem spalin.
Ponieważ ogrzewacze tego rodzaju zalicza się do urządzeń typu C – mogą one być instalowane w każdym pomieszczeniu, m.in. w mieszkaniach, łazienkach, biurach oraz w pomieszczeniach bez dodatkowej wentylacji, koniecznej, w przypadku kiedy instalujemy urządzenia typu B (NORMA UNI-CIG 7129).

king-dane-techniczne

 

Każdy zamontowany grzejnik jest niezależny od pozostałych, co pozwala na montaż w osobnych pomieszczeniach i wygodne sterowanie każdego z osobna. Montaż jest szybki i nieskomplikowany; polega na przykręceniu 4 śrub urządzenia do ściany, po uprzednim wycięciu otworu na przewód współosiowy, spalinowo-powietrzny oraz wykonania podłączenia instalacji gazowej.

Oferta opisywanych ogrzewaczy jest bardzo szeroka – zawiera 34 modele, pozwalając tym samym na rozwiązanie każdego problemu związanego z ogrzewaniem, wyborem mocy, montażem oraz wymiarami urządzenia. Ogrzewacze z wentylacją wyposażone są w wentylator nadmuchowy, który można nastawiać na dwie prędkości obrotowe lub zupełnie go wyłączyć.

king-rozne

 

Elegancka i delikatna obudowa ogrzewacza wyróżnia się funkcjonalną i estetyczną linią o zaokrąglonych kształtach. Dostępna jest w dwóch kolorach białym i kremowym. Dzięki temu pasuje do każdego rodzaju wnętrza od nowoczesnego po rustykalny. Specyficzny system otworów na górnej i frontowej części pokrywy, gwarantuje uzyskanie w krótkim czasie komfortu cieplnego, a wzrost efektywności ogrzewania, następuje poprzez przekazywanie energii cieplnej na drodze konwekcji oraz promieniowania. Dzięki temu uzyskujemy równomierny rozkład temperatury w ogrzewanym  pomieszczeniu. Ogrzewacz KING jest całkowicie bezpieczny, gdyż proces spalania odbywa się w hermetycznie zamkniętym, żeliwnym wymienniku ciepła, a obecność płomienia jest kontrolowana poprzez termoparę lub elektrodę jonizacyjną – w zależności od modelu KING. Zabezpieczenia te, powodują natychmiastowe odcięcie dopływu gazu w przypadku zaniku płomienia. Użytkowanie KINGA pozwala na oszczędność energii do około 30-40% w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi. Dzieje się tak dlatego ponieważ żądana temperatura jest osiągana w bardzo krótkim czasie, a bezpośrednie doprowadzenie gazu pozwala uniknąć strat ciepła związanych z jego przesyłem. Każdy zamontowany grzejnik jest niezależny od pozostałych, co pozwala na montaż w osobnych pomieszczeniach i wygodne sterowanie każdego z osobna. Montaż jest szybki i nieskomplikowany; polega na przykręceniu 4 śrub urządzenia do ściany, po uprzednim wycięciu otworu na przewód współosiowy, spalinowo-powietrzny oraz wykonania podłączenia
instalacji gazowej.

 

Konwektory KING z wymiennikiem inox 7,2-13,3 kW

 


king-inox


Ogrzewacz KING od 7,2 do 13,3 kW, wykonany jest ze stali powlekanej galwanicznie a jego wymiennik ze stali nierdzewnej. System sterowanie jest bardzo prosty w użyciu a przyciski sterujące umieszczone są w łatwo dostępnej wnęce ogrzewacza. Ogrzewacze tej serii, posiadają wentylator nadmuchowy pracujący z dwoma prędkościami obrotowymi oraz wentylator wymuszający odprowadzenie spalin. Dzięki temu przewód spalinowo powietrzny posiada niewielką średnicę i możemy go wydłużyć do 5 metrów. W zestawie z ogrzewaczem KING znajdują się: zestaw rur spalinowo-powietrznych, śruby mocujące,zestaw dysz do wymiany gazu, szablon montażowy, instrukcja obsługi oraz gwarancja.
Urządzenia posiadają wszystkie niezbędne certyfikatyi dopuszczenia oraz są zgodny z normami: UNICIG
7129 urządzenia typu C, PN EN 613:2002.

king-inox-tech

 

Materiał źródłowy: SYSTEMA POLSKA

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Konwektory KING
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania