Home > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla domu > Ogrzewanie > Energia elektryczna > Piece akumulacyjne > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla biznesu > Systemy grzewcze > Energia elektryczna > Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne seria SLIMLINE 14,6 cm głębokości – najbardziej płaski piec akumulacyjny na rynku.

dimplex_xl_24-4_640

Piece akumulacyjne statyczne

Model XL12N, XL18N, XL24N

ULTRA SLIMLINE – TYLKO 14,6 cm głębokości – najbardziej płaski piec akumulacyjny na rynku.

Piece akumulacyjne marki DIMPLEX są bardzo oszczędne, komfortowe oraz przyjazne dla środowiska. Zapewniają precyzyjną możliwość regulacji (m.in. inną temperaturę dla każdego pomieszczenia) oraz wygodę użytkowania.

dimplex_xl_ster_640

W porównaniu z centralnymi systemami wykorzystującymi inne paliwa (takie jak olej, węgiel czy gaz) piece akumulacyjne mają zdecydowaną przewagę. Wynika to między innymi z następujących czynników:

  • ciepło wytwarzane jest wyłącznie tam, gdzie jest potrzebne,
  • brak strat ciepła w długich instalacjach rurowych,
  • ciepło wytwarzane jest wyłącznie w takiej ilości, w jakiej jest potrzebne; osoby korzystające z ogrzewania na prąd mają większy wpływ na sposób wykorzystania energii grzewczej dzięki precyzyjnym sterownikom,
  • w miejscu wykorzystania energii nie powstają żadne produkty spalania, jakie tworzą się w przypadku wytworzenia tej samej ilości ciepła w gospodarstwach domowych ogrzewanych za pomocą instalacji zasilanej olejem opałowym, węglem, gazem czy drewnem.

Zaletą ogrzewania akumulacyjnego jest również relatywnie niski koszt instalacji systemu grzewczego, nie trzeba bowiem posiadać pomieszczenia na kotłownię, miejsca na składowanie opału, komina spalinowego oraz dodatkowych przyłączy (np. gazu). Wykorzystywanie tańszej, II-giej taryfy energii elektrycznej (poza godzinami szczytu oraz nocnej) oraz taryf specjalnych (np. weekendowej) zapewnia niskie opłaty za ogrzewanie.

dimplex_xl_18_640

Dane techniczne pieców akumulacyjnych - model XL

Model: XL12N XL18N XL24N
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 556x706x146 mm 793x706x146 mm 1021x706x146 mm
Moc grzewcza: 1,7 kW 2,55 kW 3,4 kW
Waga: 76 kg 109 kg 144 kg
Zasilanie: 230V 230V 230V

Charakterystyka:

  • Konsola ścienna oraz nóżki na wyposażeniu.
  • Zbezpieczony zamykaną osłoną panel sterujący w górnej części obudowy.
  • Rdzeń akumulacyjny złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną.
  • Efektywna, łatwa w montażu i neutralna dla powietrza izolacja z zastosowaniem microthermu i wełny mineralnej.
  • Zasilanie: 230 V, 50 Hz
  • Stopień ochrony IP X2

Przeznaczony do ogrzewania ok. 12-15 m2

Z uwagi na różnorodność instalacji elektrycznych w miejscach montażu oraz na zmienną odległość od przyłącza do urządzenia należy dokupić kabel przyłączeniowy, dospasowany indywidualnie do rodzaju instalacji w pomieszczeniu.

Zasada działania:

Ogrzewacze akumulacyjne XL to wysoce wydajne urządzenia o zwartej konstrukcji, zaprojektowane z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych. Wykorzystując tańszą energię z taryf pozaszczytowych, akumulują ciepło, które następnie za pośrednictwem obudowy oraz specjalnej przepustnicy jest w sposób kontrolowany oddawane do pomieszczenia. Piec posiada manualną funkcję sterowania procesem ładowania, przedni grill dla efektywnej dystrybucji ciepła oraz bezpieczne mocowanie ścienne.

dimplex_xl_12_640

 

 

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Piece akumulacyjne seria SLIMLINE 14,6 cm głębokości – najbardziej płaski piec akumulacyjny na rynku.
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania