Home > Bez kategorii

Powietrzna pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej BWP 30HLW

pompa_ciepla_bwp30hlw_iPowietrzna pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej BWP 30HLW, z 300 litrowym zbiornikiem oraz wężownicą 1,5 m2

Jeśli chcesz obniżyć koszt przygotowania ciepłej wody dla domowników to poświęć chwilę i przeczytaj poniższy tekst. Pomoże Ci on zrozumieć jak w prosty sposób możesz obniżyć koszty, a ponadto zyskać możliwość chłodzenia pomieszczeń latem i osuszania ich, gdy jest zbyt wilgotno.

PRZEZNACZENIE: Powietrzna pompa ciepła do produkcji ciepłej wody do mycia i kąpieli (C.W.U.) pozwala zaopatrzyć w ciepłą wodę do 6 osób i wyłączyć kotłownię wiosną, latem i jesienią.

BUDOWA: Na górze urządzenia jest pompa ciepła i wentylator. Na dole warstwowy 300 litrowy, emaliowany zasobnik, wężownica 1,5m2 do podłączenia w zimie kotła i grzałka elektryczna 1,5kW/230V. Czujnik kotła wpinamy w zasobnik 300l. pompy ciepła Dimplex. W bardzo mroźne dni czujnik uruchamia kocioł, który podgrzewa c.w.u w zasobniku przez wężownicę i “pompę ładującą c.w.u”


EKONOMIA: pompa ciepła jest 10x szybsza w montażu i do 30% tańsza w zakupie niż dowolny “układ solarny”. Kilkakrotnie lepsza, mniej awaryjna i tańsza w eksploatacji. Bardziej wydajna w eksploatacji od układu solarnego lub od kotła pracującego w lecie. Koszty eksploatacji pomp ciepła są 2÷3 krotnie niższe od innych dowolnych i “najtańszych” źródeł ciepła. Ogrzewasz taniej niż instalacjami solarnymi, gazem, olejami czy prądem, a dodatkowo możesz chłodzić dom w lecie i osuszać powietrze np. w suszarni. Pompa ciepła jest bezobsługowa i niezawodna. W ciągu całego roku najtaniej jest produkować ciepłą wodę użytkową (cwu) pompami ciepła.

pompa_ciepla_bwp30hlw_przekroj_1a

Średni miesięczny koszt produkcji cwu na 1 osobę to ok. 7-15 zł. (w zależności od zużycia wody).

ZASADA DZIAŁANIA “ZIMA”: dzięki wężownicy w zasobniku pompy ciepła i “pompie ładującej cwu” (wyposażenie kotłowni) kocioł wykorzystuje zasobnik cwu w pompie ciepła BWP 30HLW

ZASADA DZIAŁANIA “Wiosna+Lato+Jesień”: kocioł jest całkowicie wyłączony, nie pracuje również pompa ładująca cwu. Pracuje jedynie pompa ciepła Dimplex cwu BWP 30HLW pobierająca ciepło z powietrza zewnętrznego (450m3/h) przez “prawy-nawiewny kanał wentylacyjny 160 mm”. Powietrze, z którego odebrała ciepło pompa ciepła i oddała je do cwu, jest chłodniejsze o 5°C od tego na zewnątrz i może być wywiane na zewnątrz domu “lewym kanałem wentylacyjnym 160 mm” albo wykorzystane do przewietrzania i wychładzania domu w lecie (do 450m3/h przechłodzonego o 5°C świeżego powietrza zewnętrznego)!!! Pompa ciepła pracuje wyłącznie na powietrzu cieplejszym od +8°C. Dlatego najlepszym miejscem do ustawienia pompy ciepła jest np. piwnica.

Miejsce ustawienia: wewnątrz (montaż np. w piwnicy może wydlużyć okres użtkowania pompy bez konieczności używania grzałek nawet do pełnego roku).

Charakterystyka:

 • płaszcz foliowy,
 • wentylator promieniowy,
 • króćce powietrza wylotowego i odprowadzanego (2 x złączka DN 160, połączenie z rurą DN 160,
 • wąż powietrzny IFR 165 lub mufa MFE 16) do opcjonalnego przyłączenia systemu kanałów rurowych (maksymalna długość kanału rurowego 10 m),
 • bezstopniowo nastawiana temperatura wody ciepłej o całkowitej pojemności 290 l,
 • wyłącznik pompy ciepła i grzałki,
 • skraplacz pompy ciepła zabudowany na zbiorniku akumulacyjnym,
 • gruba, bezfreonowa izolacja termiczna zapewniająca nieznaczne “postojowe” straty ciepła,
 • zbiornik stalowy emaliowany według normy DIN 4753,
 • anoda ochronna przeciwkorozyjna,
 • średnia moc cieplna pompy ciepła 1870 W.
 • temperaturę ciepłej wody w trybie pompy ciepła można wybrać w zakresie 23° do 60° C,
 • możliwość nagrzania do 65°C grzałka seryjna (1,5 kW) – przeciw bakteriom Legionelli,
 • możliwe sterowanie ręczne lub np. przy pomocy wyłącznika czasowego zdalnie sterowane,
 • zintegrowany dodatkowy wymiennik ciepła np. 1,5 m2 do podłączenia zewnętrznego generatora ciepła (np. kocioł grzewczy lub aparatura słoneczna),
 • rura powłokowa dla zewnętrznego czujnika napełnienia,
 • wyjście przekaźnika do sterowania zewnętrznej sprężarki doładowującej,
 • bezpieczny czynnik chłodniczy R 134A,
 • temperatury graniczne powietrza 8 do 35°C,
 • kolor biały (podobny do RAL 9003).

Urządzenie jest gotowe do natychmiastowego użycia.

Pompa ciepła odpowiada obowiązującym normom i przepisom bezpieczeństwa oraz technicznym warunkom podłączenia zakładów energetycznych i jest kontrolowana zgodnie z VDE.

Pompa ciepła BWP30HLW uzyskała Nagrodę magazynu SYSTEMY INSTALACYJNE w kategorii “Systemy grzewcze” za rok 2009.
instalator_dimplex_2009

Warianty ustawienia pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody

Uniwersalne podłączenie przewodu powietrza.

Wydajny wentylator promieniowy oraz seryjne króćce powietrza średnicy 160 mm pompy ciepła Dimplex do podgrzewania c.w.u. umożliwiają indywidualne podłączenie doprowadzeń powietrza z maksymalną długością przewodu rurowego 10m. Zapewnia to swobodę wyboru miejsca ustawienia, a poprzez różnorodność sposobów doprowadzenia powietrza otwiera się szeroka gama zastosowań i dodatkowych funkcji jak np. osuszanie piwnicy, funkcja przewietrzania i schładzania powietrza, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

pompy_ciepla_cwu-1

Ciepło z innych źródeł jest ciepłem użytkowym: wężownica w pompach ciepła AWP 30HLW, BWP 30HLW, LWP 300W umożliwia podłączenie ich zasobników do zewnętrznych kotłów lub instalacji solarnych.

pompy_ciepla_cwu-2

Osuszanie powietrza obiegowego: osuszone powietrze w pomieszczeniach gospodarczych przyspiesza suszenie prania i zapobiega szkodom spowodowanym wilgocią.

pompy_ciepla_cwu-3

Schładzanie powietrza obiegowego: powietrze z pomieszczeń, np. ze spiżarni lub winiarni, jest najpierw odsysane przez przewód powietrzny, następnie jest ono schładzane i osuszane w pompie ciepła, po czym jest z powrotem nadmuchiwane. Odpowiednim miejscem lokalizacji jest przy tym pomieszczenie hobby, kotłownia lub pomieszczenie gospodarcze. W celu uniknięcia roszenia się przewodów powietrznych należy je zaizolować w pomieszczeniach, w których jest ciepło i wilgotno.

pompy_ciepla_cwu-4

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Powietrzna pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej BWP 30HLW
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania