Home > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla biznesu > Systemy wentylacyjne > Rekuperatory

Rekuperator do odzysku ciepła z rur spalinowych

REKUPERATOR DO PIECÓW WIELOOLEJOWYCH RÓŻNYCH TYPÓW, M.IN. INOP 34, INTERLOOP HP-115 I INTERLOOP HP-125 – także do pieców węglowych, na pelet i innych, posiadających odprowadzenie spalin rurą kominową – pozwalający odzyskać do 30% ciepła uchodzącego do komina.

Rekuperator można zainstalować pionowo na każdej rurze spalinowej, jak najbliżej urządzenia. Pozwoli to odzyskać ok. 30 % ciepła uchodzącego do komina, a przy zastosowaniu z nagrzewnicą INOP 35 oraz INTERLOOP HP-125 pozwoli DODATKOWO ogrzać pomieszczenie o powierzchni do 100 m2.

Zasada działania:

W rurze spalinowej spaliny mają bardzo wysoką temperaturę (nawet 800oC). Rekuperator, podłączony do rury spalinowej za regulatorem ciągu (w nagrzewnicy INERLOOP HP-125) lub bezpośrednio za kolanem (przed prostką), wykorzystuje tę temperaturę do ogrzania powietrza w wymienniku ciepła. Ogrzane powietrze, dzięki nadmuchowemu wentylatorowi, przesyłane jest kanałem powietrznym bezpośrednio do innego, dowolnego pomieszczenia, np.: do biura, pomieszczeń socjalnych (stołówka, szatnia itp.), magazynu, punktu sprzedaży, garażu itp.

Zastosowanie rekuperatora w tym samym pomieszczeniu, w którym stoi nagrzewnica, pozwala dodatkowo dogrzać pomieszczenie oraz zredukować ilość spalanego paliwa (oleju, węgla, peletu itp.), a co za tym idzie zmniejszyć koszty ogrzewania.

Rekuperator wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Składa się z rurowego wymiennika ciepła oraz obudowy z wydajnym wentylatorem nadmuchowym.

Przy zainstalowaniu rekuperatora w nagrzewnicach INTERLOOP HP-115 lub INTERLOOP HP-125 można zintegrować pracę wentylatorów. W efekcie wentylator rekuperatora będzie automatycznie uruchamiał się razem z wentylatorem pieca. Kiedy nagrzewnica się wyłączy, rekuperator również przestanie pracować.

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Rekuperator do odzysku ciepła z rur spalinowych
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania