Home > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla biznesu > Systemy grzewcze > Gaz ziemny i LPG > Grzejniki z odprowadzeniem spalin przez ścianę > Instalacje dla budownictwa > Instalacje dla domu > Ogrzewanie > Gaz ziemny i LPG > Grzejniki z odprowadzeniem spalin przez ścianę

Ogrzewacz gazowy TERM-GAZ EU3 i EU5 Manual, Termostatic, Elektronic

gazorw ogrzewanie 02.cdrGazowy ogrzewacz pomieszczeń typu EU z odprowadzeniem spalin przez ścianę.

Ogrzewacze przeznaczone są do indywidualnego ogrzewania pomieszczeń.

Dzięki mało wymagającej instalacji są idealne do ogrzewania mieszkań, domów, domków letniskowych, dacz, sklepów, biur, pracowni, warsztatów itp. Ogrzewacze mogą zastąpić tradycyjną instalację grzewczą, wymagającą dużych nakładów finansowych na budowę instalacji C.O. ( kocioł, grzejniki, rury, zawory itd., a w niektórych przypadkach budowa nowego kanału spalinowego i wentylacyjnego).

Współczesny design (modele w wersji VISOR posiadają szklany wizjer dający “efekt kominka”) wraz z wysoką wydajnością i niskim zużyciem gazu sprawia,  że ogrzewacze te są coraz chętniej wykorzystywane w nowo powstałych domach i mieszkaniach.

Urządzenia typ EU3 – zdolne są do ogrzania przestrzeni ~60m3, natomiast typ EU5 ~100m3. Zaletą ogrzewaczy pomieszczeń jest możliwość indywidualnej regulacji temperatury poszczególnych pomieszczeń mieszkania, aż do całkowitego wyłączenia poszczególnych pomieszczeń bez obawy o rozmrożenie instalacji wodnej (na co narażone są tradycyjne instalacje C.O.).

Gazowe ogrzewacze pomieszczeń typ EU są urządzeniami z zamkniętą komorą spalania i niewymuszonym odciągiem spalin.

Naturalna cyrkulacja wewnątrz pomieszczenia , wytwarzana jest przez ruch konwekcyjny powietrza dopływającego przez otwór w dolnej części ogrzewacza i opływającego stalowy emaliowany wymiennik ze zwiększoną powierzchnią wymiany, po czym ciepłe powietrze uchodzi przez odpowiednio uformowaną żaluzje, by optymalnie rozprowadzić je w ogrzewanym pomieszczeniu.

Pobór powietrza do podtrzymywania spalania i odprowadzenia spalin, odbywa się na zewnątrz za pośrednictwem koncentrycznych rur o średnicy zewnętrznej 115mm lub 160mm. Końcówka zewnętrzna zasysania powietrza i odprowadzenia spalin jest odpowiednio zabezpieczona i umożliwia prawidłowe działanie także w czasie wiatru i deszczu.

Komora spalania wykonana jest z emaliowanej blachy stalowej ze zwiększoną powierzchnia wymiany w celu uzyskania dużej wydajności. Palnik atmosferyczny może być zasilany gazem ziemnym (2E-G20), lub płynnym propan-butan (3B/P ). Zapłon odbywa się piezoelektrycznie z udziałem palnika zapalającego.

Urządzenia te zostały zaprojektowane w zależności od stopnia unowocześnienia. Rozróżnić należy trzy wersje urządzenia: typ Manual, Termostatic oraz Electronic, które różnią się między sobą sposobem regulacji temperatury w pomieszczeniu:

  • w wersji Manual regulacja temperatury odbywa się ręcznie przy pomocy pokrętła regulacyjnego w górnej części urządzenia,
  • wersja Temostatic została rozszerzona o możliwość ustawienia żądanej temperatury w pomieszczeniu na pokrętle, a która utrzymywana jest automatycznie podczas pracy urządzenia,
  • wersja Electronic w standardzie wyposażona jest w regulator pokojowy pozwalający na ustawienie konkretnej temperatury w pomieszczeniu oraz na ustawienie 6-cio godzinnego obniżenia temperatury o 3oC np. podczas nieobecności w domu czy biurze. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Dodatkowo można zamontować regulatory z programatorami różnego typu, np. z programatorem “tygodniowym”, umożliwiającym ustawienie różnych temperatur w różnych godzinach osobno dla każdego dnia tygodnia.

Ogrzewacze wyposażone są w regulatory zewnętrzne do nastawiania i utrzymywania żądanej temperatury, poprzez regulacje dopływu gazu do palnika głównego przy pomocy:

  • EU 3M, EU 5M - wyposażone w zawór mechaniczny do regulacji temperatury z zabezpieczeniem termoelektrycznym i palnikiem zapalającym
  • EU 3T i EU 5T – wyposażone w zawór gazowy z zabezpieczeniem termoelektrycznym, palnikiem zapalającym oraz regulacją temperatury
  • EU 3E i EU 5E - wyposażone w zawór mechaniczny do regulacji temperatury oraz w elektroniczny zapłon z elektronicznym zabezpieczeniem – z możliwością podłączenia regulatora pokojowego.

Dane techniczne ogrzewaczy gazowych LONGVIE

Model EU3 EU5
Moc 2,8 kW 4,5 kW
Zużycie gazu dla wersji na gaz ziemny: 0,28 m3/h 0,40 m3/h
Zużycie gazu dla wersji na propan-butan: 0,12 kg/h 0,20 kg/h
Zawór manualny: tak tak
Przyłącze gazu: G 3/8" + redukcja G 1/2 " * G 3/8" + redukcja G 1/2 " *
Średnica rur spalinowych: 61 mm 88 mm
Średnica rur powietrznych: 115 mm 160 mm
Wymiary gabarytowe (wys. x szer. x gł.): 575x380x180 575x660x210
Waga: 14,5 kg 24,5 kg
     

* przy podłączeniu na propan-butan konieczna jest złączka do węża tzw. “fajka” (tak jak w domowych kuchenkach gazowych) – w zależności od potrzeb może być kątowa lub prosta.

Wszystkie ogrzewacze pomieszczeń wyposażone zostały w urządzenie zabezpieczające, odcinające dopływ gazu w przypadku braku płomienia na palniku zapalającym.

Urządzenia spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Gospodarki (Dz.U.nr 263 poz.2201) – PN-EN 613:2003, PN-EN 613:2002/A1:2004 oraz wymagania zawarte w Dyrektywie Unii Europejskiej 90/396/EWG.

Gazowe ogrzewacze pomieszczeń otrzymały certyfikat CE wydany przez INiG Kraków, 2009r. (Certyfikat CE1450 – nr 1450BU0002)

Urządzenia spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Gospodarki (Dz.U.nr 263 poz.2201) – PN-EN 613:2003, PN-EN 613:2002/A1:2004 oraz wymagania zawarte w Dyrektywie Unii Europejskiej 90/396/EWG.

Gazowe ogrzewacze pomieszczeń otrzymały certyfikat CE wydany przez INiG Kraków, 2009r. (Certyfikat CE1450 – nr 1450BU0002)

Po ostatniej nowelizacji ustawy PRAWO BUDOWLANE Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r (DZ.U.NR.56 poz.461) §175 ust.2 została stworzona możliwość montażu takich urządzeń na parterze z bezpośrednim wyprowadzeniem spalin przez ścianę.

§175 ust.2 brzmi:

„ Wyloty przewodów, o których mowa w ust.1 pkt 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5m ponad poziomem terenu. Dopuszcza się sytuowanie tych wylotów poniżej 2,5m, lecz nie mniej niż 0,5m ponad poziomem terenu, jeżeli w odległości do 8m nie znajduje się plac zabaw dzieci lub inne miejsca rekreacyjne”

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Interloop.pl albo Interloop.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Ogrzewacz gazowy TERM-GAZ EU3 i EU5 Manual, Termostatic, Elektronic
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania