Home » Instalacje dla budownictwa » Instalacje dla biznesu » Systemy grzewcze » Energia elektryczna » Kurtyny powietrzne »

Kurtyny powietrzne

Kurtyna powietrzna DIMPLEX model CAB w pomieszczeniuGłównym celem montowania kurtyny powietrznej jest stworzenie niewidzialnej bariery pomiędzy pomieszczeniami lub strefami o zróżnicowanej temperaturze.

W okresie zimowym nawiewany przez kurtynę strumień ciepłego powietrza zapobiega przedostawaniu się przez otwarte drzwi chłodnego powietrza z zewnątrz. Dzięki temu niwelowane są straty ciepła i obniżane koszty ogrzewania.

W okresie letnim, po wyłączeniu funkcji grzania, kurtyny nawiewają zimny strumień powietrza, tworząc jednocześnie barierę nieprzepuszczająca gorącego powietrza z zewnątrz. W przypadku zastosowania kurtyny w pomieszczeniach z klimatyzacją wpływa to na obniżenie kosztów chłodzenia pomieszczeń.

Ponadto kurtyny powietrzne zapobiegają przedostawaniu się do pomieszczeń pyłów ulicznych, owadów i wszelkich zanieczyszczeń.

W ofercie marki Dimplex mamy kilka serii kurtyn:

 • seria AC – przeznaczona do małych otworów drzwiowych – montowana na wysokości 2,3 m.
 • seria CAB – tzw. przemysłowa – przeznaczona do otworów drzwiowych o wysokości do 2,7 m.
 • seria DAB – tzw. przemysłowa – przeznaczona do otworów drzwiowych o wysokości do 4 m.
 • seria IAB – tzw. przemysłowa – przeznaczona do otworów drzwiowych o wysokości do 6 m.

Urządzenia firmy DIMPLEX cechuje wysoka jakość. Nie są tylko tanią atrapą, która ma za zadanie uzyskać podpis osoby odbierającej pomieszczenia w rybryce “wymagana kurtyna powietrzna – jest” i wisieć bezużytecznie. Te urządzenia uzyskają ten podpis, a co ważniejsze, efektywnie zabezpieczą pomieszczenia przed utratą ogrzanego lub schłodzonego powietrza. Zadowolą Sanepid i obniżą rachunki za ogrzewanie zimą i klimatyzację latem.

Kliknij czytaj dalej… aby poznać charakterystykę każdej serii

Seria AC

Nowa linia serii kurtyn powietrznych, zapewniających wielokierunkowy i silny strumień ciepłego powietrza przy wejściach do sklepów, biur czy innych pomieszczeń. Doskonale sprawdza się również w chłodniach, piwnicach z winem, spiżarniach…

Dzięki zmniejszeniu utraty ciepła uciekającego przez często otwierane drzwi, kurtyny pozwalają zredukować koszty energii, a tym samym zwiększyć zysk z prowadzonej działalności. Kurtyny powietrzne AC są także idealnym rozwiązaniem we wszystkich miejscach, gdzie potrzebny jest nawiew z góry.

Charakterystyka serii AC:

 • zaokrąglona obudowa z malowanej proszkowo stali z nakładkami z żaroodpornego tworzywa ABS,
 • model AC3RN wyposażony w osobnego pilota na podczerwień pozwalającego włączać i wyłączać urządzenie,
 • wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%; lub nawiewu zimnego (cyrkulacja powietrza w sezonie letnim),
 • regulowany uchwyt pozwala na montaż na suficie lub na ścianie oraz umożliwia optymalne ustawienie wylotu powietrza,
 • idealne rozwiązanie pozwalające na “ciepłe przywitanie” w przypadku pojedynczych lub podwójnych drzwi wejściowych
 • modele AC3N, AC3RN, AC45N przeznaczone są do obsługi standardowych drzwi pojedynczych do 90 cm w świetle,
 • model AC6N przeznaczony jest do drzwi podwójnych oraz otworów drzwiowych o ponadstandardowej szerokości – do 120 cm w świetle.
 • w przypadku wielu par drzwi w jednym ciągu istnieje możliwość montowania kurtyn obok siebie, jedna przy drugiej, lub w odstępach.

Montaż:

Wszystkie modele przeznaczone są do motażu na wysokości 2,3m nad podłogą. Regulowany uchwyt pozwala na montaż w różnych kombinacjach, tak na suficie jak i na ścianie oraz umożliwia optymalne ustawienie wylotu powietrza.

Budowa/wykończenie:

Obudowa wykonana jest z tłoczonej stali z nakładkami z żaroodpornego plastiku w trwałym kolorze białym z kontrastującymi przełącznikami.

Podłączenie do sieci elektrycznej:

Urządzenie dostarczane jest bez przewodów zasilających. Przewody należy dobrać indywidualnie, zależnie od potrzeb.

 

Kurtyna powietrzna AC 6 Ndimplex_kurtyna_ac3n_ac3rn_ac45n_ac6nKurtyna powietrzna AC 6 N, szer. 90 cm, moc 3/6 kW Charakterystyka: zaokrąglona obudowa z malowanej proszkowo stali z nakładkami z żaroodpornego tworzywa ABS, wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%; lub nawiewu zimnego (cyrkulacja pow...

czytaj dalej...

Kurtyna powietrzna AC 3 RN model z pilotemdimplex_kurtyna_ac3n_ac3rn_ac45n_ac6nKurtyna powietrzna AC 3 RN, szer. 60 cm, moc 1,5/3 kW – model z pilotem Charakterystyka: zaokrąglona obudowa z malowanej proszkowo stali z nakładkami z żaroodpornego tworzywa ABS, wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%; lub naw...

czytaj dalej...

Kurtyna powietrzna AC 45 Ndimplex_kurtyna_ac3n_ac3rn_ac45n_ac6nKurtyna powietrzna AC 45 N, szer. 60 cm, moc 2,25/4,5 kW Charakterystyka: zaokrąglona obudowa z malowanej proszkowo stali z nakładkami z żaroodpornego tworzywa ABS, wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%; lub nawiewu zimnego (cyrkula...

czytaj dalej...

Kurtyna powietrzna AC 3 Ndimplex_kurtyna_ac3n_ac3rn_ac45n_ac6nKurtyna powietrzna AC 3 N, szer. 60 cm, moc 1,5/3 kW Charakterystyka: zaokrąglona obudowa z malowanej proszkowo stali z nakładkami z żaroodpornego tworzywa ABS, wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%; lub nawiewu zimnego (cyrkulacja p...

czytaj dalej...